Burger and Coffee Kawiarnia w Gryfinie

A wszystko zaczęło się w Ameryce

Nasza historia

Burger and Coffee to rzeczy nam bliskie i dobrze znane. I można powiedzieć, że do nie dawna trochę innowacyjne na polskim rynku, bo kto z Was pił w 2010 roku kawę w Starbugs’ie albo mógł się uraczyć prawdziwym amerykańskim burgerem a nie jego namiastką z McDonalda?

Praca w Ameryce uświadomiła nam, że w Nowym Yorku dobrej kawy można się napić na każdym rogu a burger jest narodową potrawą tak smaczną, że wartą przywiezienia do Polski. Dlatego właśnie w 2010 roku powstał nasz pierwszy projekt Coffee Truck. Miejsce gdzie zawsze na Ciebie czeka świeżo zmielona aromatyczna kawa albo w upalne dni mrożona dawka kofeiny.

Rewal - tam zakotwiczyliśmy na dłużej, bo przez wiele lat serwowaliśmy tam kawę o każdej porze dnia. Bazując na tak długim doświadczeniu wiemy na czym zależy klientom i jak cenią jakość i miłą obsługę.

Barista

Proces parzenia kawy w ekspresie kolbowym to na pozór prosta niewymagająca czynność. Gorąca woda przepuszczana jest pod ciśnieniem przez zmieloną kawę znajdującą się w kolbie. Jednak ilość nasypanej kawy, odpowiednie ciśnienie oraz znajomość mieszanki ziaren składa się na tę doskonałą. Tą wiedze zdobyliśmy na licznych szkoleniach dla baristów. W kawiarni Burger and Coffe każdy nasz pracownik jest przeszkolony i doskonale wie jak zrobić dobre espresso czy podać delikatne lattee.

Naucz się smaków i aromatów

Delektując się kawą można pokusić się o chwilę refleksji i zastanowienia. Czy wyczuwamy jakieś nuty smakowe jaki ma aromat, skąd pochodzą ziarna? Według Speciality Coffee Association of America kawę można sklasyfikować na aż 18 aromatów które umieszczone są na tak zwanym kole smakowym. Występują tam klasyczne aromaty takie jak karmel czekolada czy owoce. Dodatkowy wpływ na smak ma sposób prażenia oraz sam rodzaj ziaren. Najczęściej mamy do czynienia z Robusta – zazwyczaj gorzki smak oraz Arabiką – lekko kwaskowa.

Palarnia Kawy Korona

„W pewnej szczecińskiej kamienicy jest takie miejsce, gdzie historia zaczyna się od jednego ziarna kawy – starannie dobranego, świeżo palonego, znakomicie przyrządzonego.” Od takich właśnie słów zaczyna się historia palarni kawy która dostarcza kawę do całego regionu portowego miasta. W Naszym lokalu możesz spróbować kawy z Palarni Kawy Korona - jest to najstarsza działająca palarnia kawy w Polsce.Do wyboru szeroka oferta są to miedzy innymi:


  • ✔ espresso
  • ✔ lattee
  • ✔ americano
  • ✔ ice latte
  • ✔ cappuccino
  • ✔ frappe


Zobacz nasza pełne MENU